tyczyn@iglaki-dziak.pl
tel.: (17)2293770
Pon-Pt: 8:00 -17:00  ∗  Sob: 8:00-15:00

O Szkółce Drzew i Krzewów Ozdobnych

Jesteśmy jedną z największych szkółek drzew i krzewów w południowo-wschodniej Polsce.

Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych w Tyczynie została założona w 1999 roku.

Rozpoczynaliśmy jako małe gospodarstwo ogrodnicze, pracą rak własnych na kilkudziesięciu arach powierzchni upraw, głównie materiału szkółkarskiego iglastego. Obecnie, po ponad 20 latach działalności, powierzchnia gospodarstwa osiągnęła 20 hektarów, z czego 16 hektarów zajmuje materiał szkółkarski, w tym 3,5 hektara rośliny kontenerowe.

Naszymi klientami są lokalni odbiorcy detaliczni oraz kontrahenci hurtowi z terenu całej Polski i rynków zagranicznych. Przy produkcji i pielęgnacji roślin zatrudnienie znajduje ponad 25 osób. Wdrażanie nowoczesnych sposobów oraz zmechanizowanie pracy, zapewnia nam możliwość rocznej produkcji kilkudziesięciu tysięcy sztuk roślin w doniczkach oraz kilkuset tysięcy sztuk młodzieży szkółkarskiej, a naszym pracownikom daje pracę przez cały rok. Na terenie gospodarstwa znajduje się w pełni zautomatyzowany zblokowany tunel foliowy, służący do prowadzenia intensywnej produkcji roślinnej już w miesiącach zimowych i hala produkcyjna wyposażona w nowoczesne maszyny doniczkarki. W pracach polowych wykorzystywane są półautomatyczne sadzarki, nowoczesne maszyny i traktory. Do nawadniania oraz produkcji roślin używamy wodę pochodzącą z dwóch stawów retencyjnych oraz ze zbiornika odbierającego wodę opadową z całej powierzchni dachu tunelu.

W każdym roku powiększamy asortyment dostępny w sprzedaży. Obecnie jest to ponad 400 różnych odmian roślin (liściastych, iglastych, pnączy, bylin, traw) w produkcji polowej i kontenerowej, a dzięki wnikliwej analizie rynków, zapewniamy klientom dostęp do nowości i pożądanych gatunków, w zgodzie z pojawiającymi się trendami. Dzięki pasji, kwalifikacjom i wieloletniemu doświadczeniu naszych pracowników w opiece nad rozwojem, pielęgnacją i formowaniem roślin, gwarantujemy naszym odbiorcom wyselekcjonowany materiał szkółkarski, cechujący się różnorodnością, dużą dekoracyjnością oraz wysoką zdrowotnością i odpornością na zmienne warunki klimatyczne.

Zajmujemy się produkcją, sprzedażą hurtową i detaliczną drzew i krzewów ozdobnych w pojemnikach oraz w gruncie.

W naszej ofercie można znaleźć:

  • drzewa i krzewy iglaste w pojemnikach oraz w gruncie
  • drzewa i krzewy liściaste w pojemnikach oraz w gruncie
  • krzewy wrzosowate
  • byliny i trawy ozdobne

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej oferty.

Szkółka jest czynna:
• od poniedziałku do piątku w godz.: 8:00 do 17:00
• soboty w godz.: 8:00 do 15:00

Od maja 2015r. sprzedaż detaliczna prowadzona jest również w nowym punkcie sprzedaży w Łańcucie, ul. J. Piłsudskiego 117A.
Możesz się z nami również skontaktować za pomocą formularza kontaktowego.

Szkółka Drzew i Krzewów Tyczyn Rzeszów Łańcut
Szkółka Drzew i Krzewów Tyczyn Rzeszów Łańcut